Zakłady fotograficzne kontra drukarnie

 

W coraz większej grupie produktów fotograficznych w walce o klienta i o zlecenia staja na przeciw siebie - zakłady fotograficzne i duże drukarnie poligraficzne. Różnią się pod względem zasobów finansowych, wartości posiadanych urządzeń, pod względem ilości zatrudnionych ludzi. Ekspansja idzie w obu kierunkach. Zakłady fotograficzne wchodzą w druk cyfrowy fotoksiążek. Drukarnie poligraficzne będące przystosowane do produkcji fotoksiążek poszerzają swoją ofertę o odbitki fotograficzne z minilabów i fotoalbumy.

Kto z nich ma większe szanse ?

Czy w produkcji kalendarzy fotograficznych i fotoksiążek liczy się bardziej wiedza z zakresu fotografii czy też poligrafii ?

Czy rynek fotograficzny potrafi się zjednoczyć w tej nierównej walce. Czy jedni potrafią wspierać się wzajemnie i bezinteresownie. Czy zakłady fotograficzne potrafią kooperować w swoim środowisku czy też o wszystkim zadecyduje najniższa cena i własny zysk ?

Niebawem o efektach tego starcia się przekonamy, które z pewnością dokładnie zrelacjonuje portal usług fotograficznych www.foto-rynek.pl

Jeśli masz zakład fotograficzny śledź co się dzieje w Twojej branży.

 

Script logo