Współpraca to win-win

Określił mnie Pan mianem "filantropa". Moje poglądy ani działalność nie są godne tego zaszczytnego określenia. W biznesie zasada "win - win" jest dla mnie kluczowa. Jeżeli ja mam zarobić na danym przedsięwzięciu to mój partner biznesowy również musi na tym zarobić. Niestety sprzedając niektóre urzżdzenia klientom, których nie stać na taki zakup wmawiąc im wyimaginowane korzyści nie spełnia chyba tej zasady. W tym momencie mamy z  relację "wygrany - przegrany". Zakup takiego urządzenia bez towarzyszących działań marketingowych nie przyniesie kupującemu takich korzyści, które pokryłyby koszty zakupu . Czy po zakupie będzie miał on znaczący wzrost ilości zleceń ? Czy będzie mógł podnieść cenę swoich usług ? Czy zakup urządzenia pozwoli poszerzyć zakres oferowanych usług ?
Owszem są sytuacje w których zakup urządzenia się nie tylko spłaci ale również może przynieść dodatkowe dochody. W sytuacjach tych porzebna jest jednak realizacja dodakowych działań, a więc urządzenie + działanie. Sprzedawcy urządzeń skupieni są na sprzedaży urządzenia. "Działania" to już problem zakładu.

Dystrybutorzy materiałów zaoptrzeniowych skupieni są na sprzedaży. Ścigają się w zaoferowaniu najniższej ceny, która niby ma zbawić zakład. Dystrybutor za wszelką cenę dokonuje sprzedaży a nabywca czyli zakład ma złudzenie, że zrobił dobry interes. Dystrybuor ma satysfakcję, że zarobił mniej ale przynajmniej nie dał zarobić innym "jak pies ogrodnika". Firma zaoszczędzi w skali miesięca 20-50 zł, które nie mają żadnego przełożenia na jego funkcjonowanie.

Takie działanie jest bez sensu. Obie strony powinny współpracować w celu zwiększenia ilości zleceń. Zakład powinien wbrać takiego dostawcę który pomoże mu działaniach zmierzających do wzrostu zleceń a z drugiej strony zapłaci nieznaacznie więcej niż najtańsza oferta. W takiej partnerskiej kooperaacji obie strony zyskują.

Warto więc pytać dostawców towarów "co mi jeszcze oferujesz poza sprzedażą samego produktu?" Produkt o 5 zł tańszy wcale nie musi być dobrym "dilem".

Polecam stronę https://www.szablony.in/prezent-na-walentynki/

Script logo