Jak dbać o psa?

Ludzie dbają o swoją higienę codziennie, szorując ciało najróżniejszymi specyfikami i wklepując w skórę kremy, czy jednak tak samo pieczołowicie dbają o zwierzęta? Higiena psa jest bardzo istotna, ponieważ w przeciwieństwie do kota, nie zadba on o siebie sam. Higiena to nie tylko kąpiel, ale szczotkowanie, regularne sprawdzanie uszu, codzienny ruch, który zapewni zwierzakowi dobrą sylwetkę i zdrowie.

szampon do kąpieli psówMycie psów czasem bywa problematyczne, ponieważ pojawia się pytanie odnośnie do tego, jak często powinniśmy szorować pupila. Niesłusznie rozpowszechnia się stwierdzenie, według którego psa powinno się kąpać dwa razy w roku. Tak naprawdę kąpiel powinna przebiegać tak często, jak jest potrzebna. Jeśli pies po spacerze jest naprawdę brudny, nie będziemy przecież czekać z kąpielą pół roku!  Używajmy do kąpieli odpowiednich preparatów.

Szampon dla psów dostaniemy w każdym sklepie zoologicznym, można je również zamówić online lub kupić bezpośrednio u weterynarza. Nie wrzucamy psa gwałtownie do wody, róbmy to ostrożnie i uważajmy, by płyn lub mydło nie dostało się do oczu, uszu i nosa zwierzęcia, ponieważ sprawi mu to ból i dodatkowo zacznie nam uciekać. Po kąpieli należy osuszyć psa i wytrzeć go ręcznikiem, a z wyjściem na zewnątrz powinniśmy poczekać do czasu, aż zwierzę całkowicie wyschnie. Ważne jest także szczotkowanie psa, które pozwoli pozbyć się zbędnego włosia, kurzu i paprochów, które chętnie wczepiają się w sierść pupila. Paznokcie zazwyczaj nie stanowią problemu, ponieważ pies z dobrze wykształconymi łapami będzie ścierał paznokcie w czasie spacerów, więc nie będą one zbyt długie. Mimo tego warto także kontrolować ich stan i w razie problemów udać się do weterynarza. Pamiętajmy także o regularnym odrobaczaniu zwierząt.

Bardzo ciekawym preparatem do kąpieli psów są tabletki Onzen. Japońska receptura. Sprzedaż firma Tetenal

tabletki onzen

 

Script logo