Francja i jej atrakcje turystyczne

 

Paryż wycieczkiFrancja wiązana jest zwykle ze specyficzną kuchnią, produkcją dobrego wina oraz romantycznymi wyjazdami. Niejeden pragnie w czasie niedługiego urlopu zobaczyć jak najwięcej urokliwych francuskich miast. Dla takich turystów najwłaściwsza będzie wycieczka objazdowa. Okazyjne oferty tego typu wyjazdów coraz częściej włączane są do katalogów biur podróży. Jeśli turysta zdecyduje się na Francję, to jakie miasta muszą zostać umieszczone w planie jego wyprawy?

Nikt nawet nie wyobraża sobie wyjazdu do Francji bez wizyty w Paryżu. Przyciągające są głównie paryskie zabytki. Wskazać trzeba choćby rozpoznawalną na całym świecie Wieżę Eiffla, jak również Łuk Triumfalny, Katedra Notre-Dame, Panteon czy uniwersytet Sorbony. Ponadto, w mieście zobaczyć można cenne eksponaty w licznych muzeach. Urlopowicze powinni wpaść również do Wersalu oraz pójść na spacer Aleją Pól Elizejskich. Ogromna ilość kawiarenek, pubów, restauracji daje z kolei możliwość złapania oddechu podczas szybkiego tempa zwiedzania. Najbardziej znacząca staje się jakkolwiek sama paryska atmosfera. Natomiast dla osób kochających stare budowle, polecane będzie zawitanie do zamków w w Dolinie Loary. Do obejrzenia czek Francja zabytkia około 300 średniowiecznych i renesansowych obiektów, a co niektóre wzniesiono jeszcze w IX wieku. Nie mniej atrakcyjna okazuje się skalista wyspa Mont Saint Michel. Wzniesiono na niej Sanktuarium Michała Anioła, które przyciąga duże grono pielgrzymów. Należy podkreślić, że to jedno z najchętniej zwiedzanych francuskich zakątków. 2-kilometrowa grobla „spina” ją z kontynentem europejskim. Całość budowli została wpisana na listę - Lista Światowego Dziedzictwa UNESCO. Nie mniej popularny jest Strasbourg. Słynie on z pięknego śródmieścia oraz wielu kościołów. Z miasta tego bez trudności można dojechać do Colmar. Najbardziej znane jest z produkcji wina. Dodatkowo znajdują się w nim liczne zabytki, jak również klimatyczne restauracje oferujące specjały alzackiej kuchni. Warta zainteresowania jest dzielnica określana mianem „Małej Wenecji”. Propozycji popłynięcia gondolą wzdłuż kanałów ciężko się oprzeć. Trafionym pomysłem będzie zwiedzenie niedużego miasta portowego – Honfleur. Położony barwnie u ujścia Sekwany do dziś kusi wielu artystów. W takich pięknych miejscach jak Honfleur z przyjemnością robimy zdjęcia. W wielu z nas odzywa się dusza artysty fotografa, który chciałby wspaniale zarejestrować fotograficzne obrazy malowniczych kamieniczek nad starym portem. Każdy z nas chciałby w firmie jakieś atrakcyjnej usługi fotograficznej wyeksponować swoje najlepsze zdjęcie lub grupę zdjęć fotograficznych. Jak to zrobić pomoże strona http://www.foto-rynek.pl/, która nie tylko wskaże atrakcyjne formy fotograficzne ale również gdzie je zrealizować. Zajrzyj tam i znajdź firmę fotograficzną, którą budzi największe zaufanie.

Nie można wymienić wszystkich atrakcyjnych zakątków we Francji. Francuskie miasta to nie tylko zabytkowe budowle, restauracyjki ze smakowitymi daniami, tajemnicze uliczki, ale i niezwykły ich klimat. Planujący wakacje nie powinni zatem wahać się przy wyborze celu swojego wyjazdu. Alternatywą dla wyjazdów proponowanych przez biura podróży stają się indywidualnie organizowane eskapady. Takie indywidualne wyprawy choćby do Francji przynoszą wiele przygód oraz zapewniają pozyskanie nowych doświadczeń.

 

Script logo