Album fotograficzny na zdjęcia wklejane

Albumy fotograficzne w domach to już wieloletnia tradycja, chociaż w czasach fotografii cyfrowej nie kultywowana tak, jak kiedyś. W wielu domach jeszcze do tej pory leżą albumy na zdjęcia wklejane, kiedyś tylko taki był sposób na przechowywanie pamiątek po przodkach. Często fotografie to były jedyne pamiątki po rodzinie. Zdjęcia z dzieciństwa wielu z nas to już tylko fotografie fizycznie dostępne. Mają one różne rozmiary, najczęściej spotykane to zdjęcia 13x18, ale też 10x15.

Aktualnie mamy możliwość robienia wielu zdjęć za pomocą aparatu fotograficznego lub aparatu na telefonie. Dlatego robimy ich dużo więcej. Nie robimy jednak selekcji, mamy ich setki, a nawet tysiące z wakacji czy rodzinnej uroczystości i nie mamy okazji ich wszystkich oglądnąć. A zdjęcia ogląda się bardzo dobrze. Nie tylko zaraz po wydarzeniu, ale też wiele lat po wydarzeniu. Można zdjęcia pokazać kolejnym pokoleniom. Jednak setki zdjęć z komputera nie chce się tak oglądać jak na przykład pięćdziesięciu wybranych. Dlatego album na zdjęcia wklejane są nadal modne i kultywowane. Po pierwsze dużo lepiej wyglądają, już sama okładka takiej foto-książki robi wrażenie. Można ją zaprojektować w różnym stylu: minimalistycznym, retro, florystycznym, może być obrazem, jednym ze zdjęć z albumu, ale też tekstem, który zaprasza do oglądania. Album może mieć również wygląd starodawnej księgi, czy klasyczny, jednokolorowy wzór.

Albumy na zdjęcia są raczej pokaźnych rozmiarów, zwłaszcza te z wklejanymi zdjęciami. Są też takie albumy, w których kartka albumu to jednocześnie zdjęcie. Albumy dostępne są również w wielu formatach. Albumy ślubne na zdjęcia wklejane najczęściej zamawia się na zdjęcia ślubne, z chrzcin, Komunii, czy innych uroczystości rodzinnych. Modne jest też tworzenie albumów ze zdjęciami dziecka, które staje się potem prezentem dla dorosłego już dziecka, np. na osiemnaste urodziny. Albumy często rozdaje się po uroczystości rodzinnej najbliższym członkom rodziny, a także bliskim przyjaciołom i znajomym. Kilka albumów w domu z najważniejszych wydarzeń w życiu do świetna pamiątka na rodzinne spotkania i powspominanie. Często wydarzeń z przeszłości nie pamiętamy, a zdjęcia pozwalają nam odświeżyć sobie pamięć. Możemy zobaczyć jak wyglądaliśmy jako dzieci, nastolatki, a także jak dorośli ludzie i jak zmienialiśmy się z biegiem lat.

Script logo