Czy warto zamawiać album fotograficzny

foto album ze zdjęciamiMimo, że dawno temu ludzkość wkroczyła w erę cyfrową i że tylko najwięksi zapaleńcy do robienia zdjęć wykorzystują jeszcze analogowe aparaty fotograficzne, to jednak cały czas wywołuje się zdjęcia i umieszcza je na papierze, zarówno w celach praktycznych (jak zdjęcie do dowodu osobistego czy paszportu), czy też po prostu po to, żeby umożliwić sobie zachowanie wspomnień. Wywołane zdjęcie to fizyczny przedmiot, którego można dotknąć, położyć w dowolnym miejscu, wstawić w ramkę, wyeksponować w ten lub w inny sposób, dlatego mimo, że zdecydowana większość ludzi przechowuje fotografie w komputerze, czy nawet w telefonie, to jednak wielu innych trzyma gdzieś na półce album fotograficzny w którym gromadzi wywołane fotografie.


Taki foto album potrafi mieć ogromną wartość sentymentalną. Często jest to najważniejsza pamiątka rodzinna spośród wszystkich przechowywanych w domu. Nawet w erze cyfrowej ludzie darzą niemałym sentymentem papier, dlatego nie sądzę, żeby fotografowie zajmujący się wywoływaniem zdjęć mięli kiedykolwiek narzekać na brak klientów. Podobnie rzecz ma się z książkami. Mimo, że możemy je obecnie czytać za pomocą urządzeń elektronicznych, nie są one w stanie zapewnić nam zapachu farby drukarskiej, ciężaru książki czy rytuału przewracania stron, który dla wielu okazuje się nie mniej ważny niż treść samej książki.


fotoksiążka czy fotoalbumSam mam niewiele zdjęć w albumach fotograficznych. Nie dorobiłem się jak do tej pory własnego lokum i nic nie wskazuje na to, abym miał się go dorobić w najbliższym czasie, więc przechowywanie wspomnień w postaci cyfrowej bardzo mi odpowiada - nie ma z nimi większego problemu podczas licznych przeprowadzek, jakie są moim udziałem. Sporo wywołanych zdjęć na których jestem znajduje się natomiast w moim domu rodzinnym. To zdjęcia z czasów, gdy miałem kilka i kilkanaście lat. Fotografia cyfrowa stała się powszechna mniej więcej po mojej maturze, gdy poszedłem na studia.

 

Script logo